Zakończył się XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej “Bumerang”

Dwunasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Piosenka z pożółkłego śpiewnika”. Na deskach Klubu 4 RBLog wystąpiło, mierząc się z tym tematem, 19 wykonawców (w sumie 170 osób) z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Krakowskiej, Mazowieckiej, Wielkopolskiej i Śląskiej oraz Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego „Skauci Europy”.

Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mogli uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach wokalnych, chemicznych i tworzenia ekologicznych toreb. Była też sesja zdjęciowa na ściance i w fotobudce. Koncert galowy uświetnił zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami, który przy brzmieniu mocnych gitar, pulsującej sekcji rytmicznej i wykrzyczanych refrenach, jednym zdaniem na rockową nutę, zaprezentował stare przeboje harcerskie i turystyczne, do których jesteśmy przyzwyczajeni w wersji akustycznej i ogniskowej, które znamy z lat dzieciństwa
i młodości.

Relację z przebiegu festiwalu można obejrzeć na Facebooku.

Udostępnij

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →