Kurs Pilarza

W działalności harcerskiej coraz częściej posługujemy się pilarkami spalinowymi. Podczas obozów, biwaków lub innych aktywności to narzędzie jest coraz częściej widywane. Czy jednak przebywając na formach wypoczynku harcerskiego zdajemy sobie sprawę iż powinniśmy posiadać uprawnienia do użytku tego typu narzędzi?

Zakres tematyczny: program kursu przewiduje opanowanie przez kandydatów wiadomości z zakresu budowy i zasad działania pilarki spalinowej oraz sprzętu pomocniczego używanego przy pozyskaniu drewna. Przyswojenie podstawowych wiadomości o organizacji procesu technologicznego pozyskania drewna oraz zagrożeń życia i zdrowia z nim związanych. Zakres umiejętności przewidzianych do opanowania przez uczestników kursu obejmuje umiejętność obsługi i bieżącej konserwacji pilarki spalinowej oraz sprzętu pomocniczego. Dotyczy również umiejętności poprawnej techniki wykonawstwa wszystkich czynności związanych z obróbką drewna i prawidłowego wykorzystania przewidzianego sprzętu.

Koszt kursu:  450 zł – członkowie ZHP / 550 zł – osoby spoza ZHP

Uczestnik w dniu rozpoczęcia kursu musi mieć skończone 18 lat.

Miejsce: Harcerski Ośrodek Wodny „Rancho”, ul. Na Grobli 49 Wrocław

Termin:  20.05.2023 r.

8-10 godzin szkoleniowych

Termin zgłoszeń 06.05.2023

Liczba miejsc na kurs: 20

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie uczestnik otrzymuje na podanego w ankiecie maila po  wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej oraz dokonaniu wpłaty na kurs.

Wypełnienie ankiety nie decyduje o kwalifikacji na kurs!

Wpłaty:

Na konto Hufiec Wrocław-Południe HST : 80 1750 0012 0000 0000 4112 0746 , w tytule wpłaty wpisujemy „Imię i nazwisko, składka zadaniowa – kurs pilarza”

Cena kursu zawiera obiad dla uczestnika.

Informator:

kurs pilarza 2023