WIDEOWIADOMOŚĆ OD NACZELNICZKI ZHP – 28 KWIETNIA 2020 R.

 

Poniżej przesyłamy wiadomość od naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad do kadry Związku Harcerstwa Polskiego.

Film możesz otworzyć także za pomocą linku https://youtu.be/nagJcK4Fnlg

 

 


 

INFORMACJE PROGRAMOWE I ORGANIZACYJNE OD GŁÓWNEJ KWATERY ZHP

 

Druhny i Druhowie!

 

Wszyscy znaleźliśmy się w nowym niełatwym położeniu. Epidemia COVID-19 spowodowała, że zdecydowana większość naszych harcerskich aktywności przeniosła się do Internetu.

 

Każdy z nas odbiera tę sytuację inaczej – jednym jest łatwiej, drugim trudniej. Wszystkie nasze emocje i uczucia są teraz ważne. Ważne jest również to, że nadal jesteśmy razem. Pamiętajcie, że w nie jesteście sami. Rozmawiajcie ze sobą. Dbajcie o więzi międzyludzkie. Pamiętajcie, aby nie robić nic wbrew sobie, słuchajcie siebie i swoich potrzeb.

 

 

Druhny Drużynowe, Druhowie Drużynowi!

 

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prowadzenie drużyny on-line nie jest czymś naturalnym dla metody harcerskiej. Cieszymy się jednak, że stajecie na wysokości zadania i nie przestajecie pracować z członkami waszych jednostek.

 

Aby Wam w tym pomóc Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP, przy wsparciu wielu instruktorek i instruktorów, stworzył program #zdalneHARCE, który jest kompleksową propozycją na 5 tygodni. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się z nim zapoznać koniecznie wejdźcie na www.zhp.pl/zdalneharce.

 

 


 

Nie jesteśmy zdani na bezczynność!

 

Nowe technologie dostarczają nam wiele możliwości współpracy przy jednoczesnym pozostaniu w domu. W ramach działań harcerskich cały czas realizować można między innymi sprawności indywidualne i próby na stopnie. Korzystając z aplikacji Teamsy i kontaktując się poprzez czaty i wideo rozmowy, możemy zdalnie prowadzić działania – zarówno jednostek jak i zespołów. Pozostańmy zdalnie, ale razem!

 

Dzieje się naprawdę wiele

 

Wydziały i zespoły Głównej Kwatery ZHP przygotowują dla nas wszystkich wiele aktywności — aktualne informacje możecie znaleźć na stronie zhp.pl i fanpage ZHP na Facebooku.

Drogie Instruktorski i Drodzy Instruktorzy! Waszej uwadze szczególnie polecamy:

 

Pamiętajcie, że naszą rolą jest promowanie odpowiednich postaw

 

Dbajmy o swoje zdrowie, często myjąc ręce i stosując się do zaleceń organów państwowych. Ważne jest również by nie rozprzestrzeniać fałszywych informacji i fakenewsów. Najpotrzebniejsze informacje znajdziecie pod linkiem: www.gov.pl/koronawirus

 

Harcerska służba

 

Wiele środowisk w całej Polsce zaangażowało się w służbę — serdecznie Wam za to dziękujemy! Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia i pomocy — to wspaniale, że pełnoletni członkowie ZHP tak szybko zareagowali na te potrzeby. Pamiętajmy jednak, że służba musi być przede wszystkim bezpieczna — zarówno dla osób, którym się pomaga jak i dla nas samych.

 

Najważniejsze: To, co czujesz jest ok

 

Każdy z nas może zareagować na tę sytuację w inny sposób — możemy być niespokojni, wycofani czy zdenerwowani. Pamiętajmy jednak, że to co czujemy jest ok. Większość z nas nie znalazła się wcześniej w takiej sytuacji i wszystkie zdarzenia są nowe i wymagają od nas przystosowania się do zmiany, której się nie spodziewaliśmy. Zachęcamy Was do przeczytania o tym na stronie www.zhp.pl/2020/covid-stres/

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →