Krąg Starszyzny i Seniorów „Rodło” zaprasza na uroczysty kominek

Druhny i Druhowie !

W dniu 6 marca 1938r w Berlinie odbył się I Kongres Polaków . Był on największym zgromadzeniem Polaków w Niemczech. Uchwalono na nim Pięć Prawd Polaka.

Z tej okazji Krąg Starszyzny i Seniorów „Rodło” zaprasza na uroczysty kominek, który odbędzie się 7 marca br. o godz. 17.30 w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Rancho” przy ul. Na Grobli 49.

Program kominka:
– prezentacja multimedialna i gawęda druha hm. Stanisława Dziuby : „Życie i twórczość Janiny Kłopockiej- twórczyni znaku Rodła na tle działalności Związku Polaków w Niemczech
– wysłuchanie fragmentu audycji Polskiego Radia z marca 1938r o przebiegu Kongresu Polaków w Berlinie
– wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, harcerskich i Pieśni Rodła
– konkurs zagadek z nagrodami
-słodki poczęstunek z kawą
Uczestnicy kominka otrzymają publikację i śpiewnik.

Bardzo proszę o potwierdzenie obecności do dnia 28 lutego 2020r.
Czuwaj!
Przewodnicząca Kręgu
hm Teresa Maziarz – Machay

Osobom , które będą miały kłopot z dojazdem na Rancho organizujemy koleżeński przejazd . Proszę o kontakt telefoniczny w tej sprawie .