Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”

Jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Cieszymy się, ze po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią COVID-19, mogliśmy ponownie gościć uczestników festiwalu w Klubie 4 RBLog przy ul. Pretficza we Wrocławiu.

Festiwal swoim patronatem objęli:
1.Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski
2.Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – hm. Dorota Kołakowska
3.Prezydent Wrocławia – Pan Jacek Sutryk
Ponadto stałym patronatem festiwal objęło Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Wrocław.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji OFPHiT „Bumerang” była „Piosenka turystyczna z kapitańskiej kajuty”. Zmierzyło się z nim 13 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 83 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Wielkopolskiej i Opolskiej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP – Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego „Skauci Europy” oraz Harcerskiej Organizacji Perspektywa.
Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mogli uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, wokalnych i chemicznych. Była też sesja zdjęciowa. Koncert galowy uświetnił zespół BANANA BOAT – sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej.
Sobotni wieczór, był to „Wieczór trzech gitar” – zabawa przygotowana na wzór „śpiewających fortepianów”. Była to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat piosenki harcerskiej i turystycznej, a także ogólnoharcerskiej, ale przede wszystkim była to kolejna okazja do wspólnego pośpiewania.

Nasz Hufiec na festiwalu reprezentowała 17 Wrocławska Gromada Zuchowa „Podróżnicza Gromada”, która w swojej kategorii była jedyna. Zuchy zdobyły również dodatkową nagrodę za najszybsze przesłanie swojego zgłoszenia.
Relację z przebiegu festiwalu można obejrzeć na Facebooku

fot. hm. Zbigniew Warzyński, zespół promocyjny festiwalu

KODAK Digital Still Camera

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →