Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”

Jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Cieszymy się, ze po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią COVID-19, mogliśmy ponownie gościć uczestników festiwalu w Klubie 4 RBLog przy ul. Pretficza we Wrocławiu.

Festiwal swoim patronatem objęli:
1.Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski
2.Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – hm. Dorota Kołakowska
3.Prezydent Wrocławia – Pan Jacek Sutryk
Ponadto stałym patronatem festiwal objęło Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Wrocław.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji OFPHiT „Bumerang” była „Piosenka turystyczna z kapitańskiej kajuty”. Zmierzyło się z nim 13 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 83 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Wielkopolskiej i Opolskiej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP – Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego „Skauci Europy” oraz Harcerskiej Organizacji Perspektywa.
Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mogli uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, wokalnych i chemicznych. Była też sesja zdjęciowa. Koncert galowy uświetnił zespół BANANA BOAT – sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej.
Sobotni wieczór, był to „Wieczór trzech gitar” – zabawa przygotowana na wzór „śpiewających fortepianów”. Była to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat piosenki harcerskiej i turystycznej, a także ogólnoharcerskiej, ale przede wszystkim była to kolejna okazja do wspólnego pośpiewania.

Nasz Hufiec na festiwalu reprezentowała 17 Wrocławska Gromada Zuchowa „Podróżnicza Gromada”, która w swojej kategorii była jedyna. Zuchy zdobyły również dodatkową nagrodę za najszybsze przesłanie swojego zgłoszenia.
Relację z przebiegu festiwalu można obejrzeć na Facebooku

fot. hm. Zbigniew Warzyński, zespół promocyjny festiwalu

KODAK Digital Still Camera

Udostępnij

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →