Nowy dokument regulujący musztrę i ceremoniał harcerski

Powoli kończymy pracę nad nowym dokumentem, które będzie regulował kwestię musztry i ceremoniału harcerskiego. Na wyprawie pamięci Monte Cassino 2019 drużyna reprezentacyjna z Chorągwi Gdańskiej ZHP nagra kilka filmów instruktażowych, które wzbogacą ten dokument i mamy nadzieję pomogą drużynom w przyjemniejszym jego stosowaniu.

Praca nad tym dokumentem jest bardzo długa (od 2016/2017 roku). Po drodze konsultowaliśmy dokument z przedstawicielami Wojska Polskiego. Przygotowaliśmy sesję zdjęciową żeby w dokumencie znalazły się fotografie a nie tylko rysunki. Następnie po żmudnej pracy zespołu oddaliśmy dokument do konsultacji z naszymi harcerskimi ekspertami: szefami drużyn reprezentacyjnych, osób interesujących się tą tematyką, Kapelana Naczelnego ZHP, przedstawicieli różnych wyznań itp.

Chcielibyśmy żebyście również zapoznali się z tym dokumentem i podzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami. Może dostrzeżecie, że czegoś nadal brakuje. Dokument zawiera sporo zdjęć, ale jeszcze nie wszystkie przewidziane – odpowiednie miejsca pozaznaczaliśmy. Jeśli przydałyby się jakieś inne ilustracje, też prosimy o takie sugestie. Dokument będzie formatowany na ostatnim etapie prac, przez Wydział Komunikacji i Promocji, więc kwestie układu są na razie do pominięcia.

Projekt w wersji PDF jest dostępny tutaj, w wersji DOCX – tutaj. Gdyby wygodniejsza była jakaś inna forma, np. praca na dokumencie online, poproszę o informację.

Na uwagi czekamy do 26 maja 2019 r. (proszę je wysyłać na adres andrzej.sawula@zhp.net.pl).

Zakładamy, że może to być dobra lektura na długą drogę w trakcie wyprawy na Monte Cassino.

Z poważaniem,

hm. JUSTYNA SIKORSKA

Zastępczyni Naczelniczki ZHP

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →