Harcerze dla Ukrainy

Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Wrocław-Południe z współpracy z Ośrodkiem Czasoprzestrzeń informuje o akcjach pomocy dla mieszkańców Ukrainy dotkniętych działaniami wojennymi.
Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią wiadomości (w rozwinięciu).
Czasoprzestrzeń poszukuje wolontariuszy do pomocy w przyjmowaniu i przygotowaniu paczek które zostaną wysłane na obszary przygraniczne w celu wsparcia osób dotkniętych działaniami wojennymi. Swoją chęć pomocy można zgłosić za pomocą formularza:
https://forms.gle/kBVbN55tZPWktPUm8

Poszukiwany jest również pełnoletni wolontariusz, chcący zaangażować się w znacznym wymiarze czasu jako asystent koordynatora akcji pomocowej. Chętni proszeni o zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu.

 

Hufiec Wrocław – Południe na Harcerskim Ośrodku Wodnym RANCHO, ul. Na Grobli 49 organizuje zbiórkę potrzebnych materiałów spożywczych oraz artykułów niezbędnych. Po zbiórce, rzeczy zostaną przewiezione na palecie / paletach do Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1-3) i wysłane transportem zbiorowym na granicę.
W dniach 4-6 marca (piątek – niedziela)
Piątek: w godzinach 17.00 – 19.00
Sobota: w godzinach 11.00 – 18.00
Niedziela: w godzinach 12.00 – 18.00
W przypadku chęci przywiezienia rzeczy w innych godzinach prosimy o wcześniejszy kontakt z Hufcem.
Artykuły które można dostarczać.
· kosmetyki dla dzieci
· worki na śmieci
· płaszcze przeciwdeszczowe
· baterie i latarki
· żywność długoterminowa (w tym instant i konserwy)
· batony energetyczne, orzechy
· kawa, herbata, czekolada
· karty SIM
· koce nowe
· opatrunki, bandaże, gazy, poloplastry
· jednorazowe talerzyki, miski, kubki, sztućce
· smoczki, butelki, kubki niekapki
· bielizna damska i męska
· bielizna dziecięca 6-13 lat

Akcja DWORZEC GŁÓWNY PKP WROCŁAW
Od 2 marca rozpoczynamy służbę na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Służba na Dworcu odbywać się będzie w systemie zmianowym 6:00-14:00, 14:00-22:00 i 22:00-6:00. Na dzisiaj służbę harcerską na dworcu realizujemy w min. 2 osoby. Jak liczba przyjeżdżających Ukraińców będzie się zwiększać to liczba wolontariuszy na służbie również się zwiększy.
· Wędrownicy i instruktorzy angażujący się w służbę zobowiązani są poinformować Komendanta Hufca a Komendant Hufca przekazuje numer kontaktowy do hm. Arkadiusza Rudolfa. Bardzo ważne jest ustalenie kto idzie na którą zmianę oraz w jakim dniu. Taki grafik będzie prowadzony przez koordynatora chorągwi. W naszej chorągwi Ważne jest to by nie doszło do dublowania godzin i dni oraz żeby nie powstawały puste godziny służby.
– Swoją chęć udziału można również zgłosić w powyższym formularzu.
· Służbę pełnimy w mundurze harcerskim lub z chustą harcerską na wierzchu

ZHP PACZKA DLA UCHODŹCY
Jeżeli jest ktoś zainteresowany samodzielnym wysłaniem paczki z artykułami, które są wymienione to proszę zapoznać się z informacjami na stronie: https://zhp.pl/2022/paczka-dla-uchodzcy

Udostępnij

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →