Betlejemskie Światło Pokoju Dolnego Śląska 2022!

Zapraszamy na Betlejemskie Światło Pokoju Dolnego Śląska 2022!

Wydarzenie kierujemy do zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów, starszyzny. Do sympatyków, sojuszników i społeczności lokalnych środowisk, gdzie działają harcerze i harcerki.

Wydarzenie będzie miało miejsce 11.12.2022 r. we Wrocławiu.

O godzinie 12:00 rozpocznie się gra miejska i będzie on trwała do godziny 15:30.

? W trakcie gry zuchy będą poszukiwały Iskierki, która roztopi lód w sercu Królowej Śniegu. Razem z Kajem i Gerdą spróbują przywrócić Królowej miłość i braterstwo. A żeby to zrobić, wybiorą się w podróż po śladach nieśmiałej Iskierki.

? ?Harcerze i Harcerze Starsi wcielą się w Latarników, których zadaniem było rozpalanie światła dla mieszkańców miasta. Podróżując po Wrocławiu zastanowią się nad historią ognia, jego symboliką i mocą, którą dawał kolejnym pokoleniom. A także nad tym, jak pielęgnować ogień we własnym sercu. Odkryją też ideę Betlejemskiego Światła Pokoju i prześledzą jego drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem aż do Wrocławia.

?Wędrownicy wcielą się w Strażników Ognia, dostrzegających wygasające płomienie i nadających im nową energię. Zastanowią się, jak służyć dla innych, nie zapominając o sobie.

Wpisowe: 20 zł/osoby, w tym: zupa, znaczek pamiątkowy i oczywiście program.
Wpłat należy dokonywać z konta hufca za całość reprezentacji hufca tytułem: DSCZ BŚP Wrocław na konto: Program i kształcenie: 16 1750 0012 0000 0000 4097 7465
Formularz zgłoszeniowy na grę:  https://forms.office.com/r/Ws6sJH5cMU

Od godziny 15:45 na placu pod Kościołem Garnizonowym płonąć będzie ognisko. Przywieźcie proszę ze sobą polano, które otrzymaliście podczas Zbiórki Komend, aby wspólnie rozpalić ten ogień.
O godzinie 16:00 rozpocznie się Msza Święta, po której nastąpi przekazanie Światła.
Czuwaj!

About phm. Maciej Gralak

Administrator strony

View all posts by phm. Maciej Gralak →